DF2266FA13V
Mfr.Part #
DF2266FA13V
Package / Case
100-BFQFP
Description
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100QFP
Microcontrollers
RAM Size :
8K x 8
Oscillator Type :
Internal
Number of Pins :
100
Frequency :
13MHz
Operating Temperature :
-20°C~75°C TA
Mount :
Surface Mount
Interface :
I2C, SCI
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V~5.5V