DF2238BTE13V
Mfr.Part #
DF2238BTE13V
Package / Case
100-TQFP
Description
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100TQFP
Program Memory Size :
256KB 256K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V~5.5V
Mount :
Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
100-TQFP
Memory Size :
256KB
Packaging :
Tray
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Access Time :
13 μs
RAM Size :
16K x 8
Core Processor :
H8S/2000
Operating Supply Voltage :
5V
Operating Temperature :
-20°C~75°C TA
Radiation Hardening :
No
Published :
Frequency :
13MHz