DF2218UBR24V
Mfr.Part #
DF2218UBR24V
Package / Case
112-LFBGA
Description
IC MCU 16BIT 128KB FLSH 112LFBGA
Number of Pins :
112
Factory Lead Time :
24 Weeks
Frequency :
24MHz
Package / Case :
112-LFBGA
Watchdog Timer :
yes
Number of I/O :
69
Packaging :
Tray
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Oscillator Type :
External
RAM Size :
12K x 8
Number of Timers/Counters :
3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Program Memory Size :
128KB 128K x 8
Radiation Hardening :
No
Data Converter :
A/D 6x10b
Base Part Number :
DF2218
Mount :
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Interface :
SCI, UART, USB
Memory Size :
128kB
Lead Free :
Lead Free
Access Time :
24 μs
Core Size :
16-Bit
Program Memory Type :
Flash
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V~3.6V