DF2215CUBR24V
Mfr.Part #
DF2215CUBR24V
Package / Case
112-LFBGA
Description
IC MCU 16BIT 256KB FLSH 112LFBGA
Microcontrollers
Operating Supply Voltage :
3.3V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V~3.6V
Program Memory Size :
256KB 256K x 8
Radiation Hardening :
No
Oscillator Type :
External
Base Part Number :
DF2215
Series :
H8® H8S/2200
Core Processor :
H8S/2000
Watchdog Timer :
yes
Packaging :
Tray
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
24 Weeks
Data Bus Width :
16b
RAM Size :
16K x 8
Package / Case :
112-LFBGA
Number of Timers/Counters :
2
Memory Size :
256KB
Operating Temperature :
-20°C~75°C TA
Number of Pins :
112
Number of I/O :
68
Interface :
SCI, USB
Frequency :
24MHz