DF2210CUNP24V
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DF2210CUNP24V
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
64-VFQFN
Datasheet
Download
Description
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64VQFN
Manufacturer :
Product Category :
Microcontrollers
Package / Case :
64-VFQFN
Number of Timers/Counters :
3
Frequency :
24MHz
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V~3.6V
Data Converter :
A/D 6x10b
Packaging :
Tray
Factory Lead Time :
24 Weeks
Interface :
SCI, UART, USB
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Operating Temperature :
-20°C~75°C TA