DF2145BFA20IV
Mfr.Part #
DF2145BFA20IV
Description
MICROCONTROLLER, 16-BIT, FLASH,
Microcontrollers
DAC Channels :
100
Terminal Pitch :
0.5mm
Supply Current-Max :
70mA
Pbfree Code :
yes
ROM (words) :
External Data Bus Width :
16
Qualification Status :
Not Qualified
Supply Voltage :
5V
Power Supplies :
5V
Has ADC :
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
JESD-30 Code :
S-PQFP-G100
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
Operating Temperature (Min) :
-20°C
Supply Voltage-Min (Vsup) :
4.5V
Operating Temperature (Max) :
75°C
Height Seated (Max) :
3.05mm
Address Bus Width :
24
RAM (bytes) :
Temperature Grade :
COMMERCIAL EXTENDED
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Vendor Undefined
ROM Programmability :
Flash
Number of I/O :
82
Terminal Form :
Gull wing
CPU Family :
H8S/2000
Length :
14mm
DMA Channels :
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Bit Size :
16
Speed :
20 MHz
MICROCONTROLLER
Width :
14mm