DF2144VFA10V
Mfr.Part #
DF2144VFA10V
Package / Case
100-BFQFP
Description
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100QFP
Stock
47
In Stock :
47
Operating Temperature :
-20°C~75°C TA
Frequency :
10MHz
Number of Pins :
100
Interface :
IrDA, SCI
Number of Timers/Counters :
5
RAM Size :
4K x 8
Published :
2006
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Watchdog Timer :
Peripherals :
POR, PWM, WDT
Tray
Factory Lead Time :
24 Weeks
Package / Case :
100-BFQFP
Base Part Number :
DF2144
Oscillator Type :
Internal
ROM (words) :
131072
Access Time :
10 μs
Mount :
Surface Mount
Program Memory Size :
128KB 128K x 8
Supply Current-Max :
60mA