DF2134VTF10
- Mfr.Part #
- DF2134VTF10
- Package / Case
- 80-TQFP
- Description
- IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80TQFP
- Stock
- 131
- In Stock :
- 131
- Microcontrollers
- Data Converters :
- A/D 8x10b; D/A 2x8b
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Product Status :
- Active
- Package / Case :
- 80-TQFP
- Core Size :
- 16-Bit
- Oscillator Type :
- Internal
- Program Memory Size :
- 128KB (128K x 8)
- Program Memory Type :
- Flash
- EEPROM Size :
- Base Product Number :
- DF2134
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 75°C (TA)
- RAM Size :
- 4K x 8
- Supplier Device Package :
- 80-TQFP (12x12)
- 58
- Speed :
- 10MHz
- Package :
- Bulk
- Connectivity :
- IrDA, SCI
- Core Processor :
- H8S/2000
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 3V ~ 5.5V