DF2117VT20IHV
Mfr.Part #
DF2117VT20IHV
Package / Case
144-TQFP
Description
IC MCU 16BIT 160KB FLASH 144TQFP
Microcontrollers
Mounting Type :
16b
Data Converter :
A/D 16x10b
Base Part Number :
DF2117
Operating Temperature :
-20°C~75°C TA
Core Size :
16-Bit
Packaging :
Tray
Watchdog Timer :
yes
Program Memory Type :
Flash
No
Factory Lead Time :
24 Weeks
Operating Supply Voltage :
3.3V
Number of I/O :
112
Program Memory Size :
160KB 160K x 8
RAM Size :
8K x 8
POR, PWM, WDT
Core Processor :
H8S/2600
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V~3.6V
Frequency :
20MHz