DF2117RVPLP20HV
Mfr.Part #
DF2117RVPLP20HV
Package / Case
145-TFLGA
Description
IC MCU 16BIT 160KB FLSH 145TFLGA
Operating Temperature :
-20°C~75°C TA
Number of I/O :
112
Connectivity :
I²C, UART/USART
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V~3.6V
Data Converter :
A/D 16x10b
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
RAM Size :
8K x 8
Package / Case :
145-TFLGA
Series :
H8® H8S/2100
Peripherals :
POR, PWM, WDT
Factory Lead Time :
24 Weeks
Packaging :
Tray
Program Memory Type :
Flash
Interface :
I2C, SCI
Frequency :
20MHz