DF2117RVBG20V
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DF2117RVBG20V
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
176-LFBGA
Datasheet
Download
Description
IC MCU 16BIT 160KB FLSH 176LFBGA
Manufacturer :
Product Category :
Microcontrollers
Operating Temperature :
-20°C~75°C TA
Published :
Base Part Number :
DF2117R
Series :
H8® H8S/2100
Memory Size :
160kB
Peripherals :
POR, PWM, WDT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Interface :
I2C, SCI
Factory Lead Time :
24 Weeks
Number of I/O :
128
Data Converter :
A/D 16x10b
Oscillator Type :
External
Core Processor :
H8S/2600
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tray
Frequency :
20MHz
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V~3.6V