DE2E3SA222MN3AT02F
Mfr.Part #
DE2E3SA222MN3AT02F
Description
CAP CER 2200PF 250V RADIAL
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Capacitance :
2200pF
Tolerance :
±20%
Lead Style :
Straight
Series :
DE2
Factory Lead Time :
10 Weeks
Packaging :
Tape and Box (TB)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
250VAC
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Murata Electronics DE2E3SA222MN3AT02F
DE2 2200pF 250VAC Ceramic Capacitor ±20% E 0.315Dia 8.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc