DE11XRB100KJ4BR01F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DE11XRB100KJ4BR01F
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10PF 500V SL RADIAL
Stock
451
In Stock :
451
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Ratings :
X1, Y1
Material :
Ceramic
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Series :
DE1
Temperature Coefficient :
SL
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Radial, Disc
Capacitance :
10pF
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated :
500V
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±10%
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 5 months ago)
Max Operating Temperature :
125°C
Lead Style :
Straight
Factory Lead Time :
10 Weeks
Applications :
Safety
Min Operating Temperature :
-40°C
Height :
11mm
Murata Electronics DE11XRB100KJ4BR01F
DE1 10pF 500V Ceramic Capacitor ±10% SL 0.315Dia 8.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
DE11XRB100KJ4BR01F Overview
Programs on this device are of 0.315Dia 8.00mm size/dimension.Temperatures greater than -40°C are recommended for stable operation.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with SL being the highest temperature coefficient.
DE11XRB100KJ4BR01F Features
a size/dimension of 0.315Dia 8.00mm