DD104M00GES/AA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DD104M00GES/AA
Manufacturer
Positronic
Description
CONN D-SUB HD HSG PLUG 104POS
Manufacturer :
Positronic
Product Category :
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Mating Cycles :
Package :
Box
Series :
DD
Note :
Contacts Not Included
Color :
Blue
Shell Size, Connector Layout :
6
Shell Material, Finish :
Stainless Steel, Passivated
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Dielectric Material :
Polyester, Glass Filled
Contact Type :
Signal
Features :
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware, Shielded
Connector Style :
D-Sub, High Density
Flange Feature :
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Number of Rows :
5
Connector Type :
Plug for Male Contacts
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Shell Finish Thickness :
Ingress Protection :
IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Product Status :
Active
Base Product Number :
DD104M
Number of Positions :
104
Datasheets
DD104M00GES/AA
Positronic DD104M00GES/AA
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS