DD100KB160
Mfr.Part #
DD100KB160
Manufacturer
Sansha Electric
Package / Case
100-BQFP
Description
DIODE MODULE 1600V 100A
Manufacturer :
Sansha Electric
Product Category :
Diodes - Rectifiers - Arrays
EEPROM Size :
Core Size :
Core Processor :
Package :
Tray
RAM Size :
Oscillator Type :
Series :
Peripherals :
Package / Case :
100-BQFP
Speed :
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Data Converters :
Base Product Number :
MB90022
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
Program Memory Type :
Operating Temperature :
Mounting Type :
Surface Mount
Supplier Device Package :
100-QFP (14x20)
Program Memory Size :
Connectivity :
Datasheets
DD100KB160
Sansha Electric DD100KB160
DD100KB160S datasheet pdf and Unclassified product details from ISC stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Nexperia
    DIODE ARRAY GP 100V 215MA SOT23
  • Nexperia
  • Diodes Incorporated
    DIODE ARRAY GP 75V 300MA SOT23-3
    DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT23
    DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT23