DD104M000V30
Mfr.Part #
DD104M000V30
Description
CONN D-SUB HD HSG PLUG 104POS
Stock
148
In Stock :
148
Package :
Bag
Base Product Number :
Q-2003H0
Shell Size, Connector Layout :
6
1st Connector :
SMB Jack, Right Angle
Length :
29.53 (750.00mm)
1st Connector Mounting Type :
Panel Mount
Signal
2nd Connector :
N-Type Jack
Features :
Shielded
Operating Temperature :
Cable Type :
RG-316
2nd Connector Mounting Feature :
Mating Cycles :
1000
Style :
SMB to N-Type
Connector Style :
D-Sub, High Density
Frequency - Max :
4 GHz
Dielectric Material :
Polyester, Glass Filled
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Shell Material, Finish :
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
2nd Contact Gender :
FEMALE
Color :
Copper
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
1st Contact Gender :
Male
1st Connector Mounting Feature :
Bulkhead - Front Side Nut
Note :
Contacts Not Included
Overall Impedance :
50 Ohms
Datasheets
DD104M000V30
Positronic DD104M000V30
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS