DD104M000T20/AA
Mfr.Part #
DD104M000T20/AA
Description
CONN D-SUB HD HSG PLUG 104POS
Series :
DD
Base Product Number :
DD104M
Flange Feature :
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Package :
Box
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Shell Material, Finish :
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Datasheets
DD104M000T20/AA
Positronic DD104M000T20/AA
DD104M000T20/AA Overview
DD104M000T20/AA Features
DD series
DD104M000T20/AA Applications
There are a lot of Positronic
DD104M000T20/AA D-Sub Connectors applications.
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS