D682K39Y5PH6UJ5R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
D682K39Y5PH6UJ5R
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 6800PF 100V Y5P RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Terminal Shape :
Wire
JESD-609 Code :
e3
Termination :
Radial
Series :
D
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
10mm
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-30°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Size Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead/Base Style :
Kinked
Contact Plating :
Tin
Capacitance :
6800pF
HTS Code :
Mounting Type :
Through Hole
Depth :
4mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Package / Case :
Radial, Disc
Temperature Coefficient :
Y5P B
Composition :
Ceramic
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Published :
Multilayer :
No
Radiation Hardening :
No
Lead Diameter :
600 µm
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Characteristics Code :
Y5P
Length :
10mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±10%
Lead Pitch :
5mm
Dielectric :
Y5P
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
Ammo Pack
Number of Terminations :
2
Datasheets
D682K39Y5PH6UJ5R
Vishay D682K39Y5PH6UJ5R
D 6800pF 100V Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.394Dia 10.00mm -30°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc