D680G33U2JL6UJ5R
Mfr.Part #
D680G33U2JL6UJ5R
Description
CAP CER 68PF 500V U2J RADIAL
Tolerance :
±2%
Size Code :
Length :
8.5mm
Capacitance :
68pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
4mm
Voltage - Rated :
500V
Dielectric Material :
Ceramic
Published :
Mount :
Size / Dimension :
0.335Dia 8.50mm
ECCN Code :
EAR99
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packing Method :
Ammo Pack
Factory Lead Time :
10 Weeks
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Packaging :
Tape and Box (TB)
JESD-609 Code :
e3
Height :
8.5mm
yes
Series :
D
Multilayer :
No
Terminal Pitch :
5mm
Temperature Coefficient :
U2J
Lead Pitch :
5.0038mm
Temperature Characteristics Code :
U2J
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
D680G33U2JL6UJ5R
Vishay D680G33U2JL6UJ5R
D 68pF 500V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.335Dia 8.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
D680G33U2JL6UJ5R Overview
This device's program size/dimension is 0.335Dia 8.50mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.In a capacitor, the lead pitch is just the distance (spacing) between adjacent threads.
D680G33U2JL6UJ5R Features
a size/dimension of 0.335Dia 8.50mm