D680G33C0GL6UJ5R
Mfr.Part #
D680G33C0GL6UJ5R
Description
CAP CER 68PF 500V C0G/NP0 RADIAL
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Mounting Type :
Through Hole
Dielectric :
C0G
Tolerance :
±2%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Size / Dimension :
0.335Dia 8.50mm
Voltage - Rated :
500V
No
Depth :
4mm
Packing Method :
Ammo Pack
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Composition :
Ceramic
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Temperature Characteristics Code :
C0G
Lead Diameter :
600 µm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Capacitance :
68pF
Lead Pitch :
5mm