D470J29C0GL6UJ5R
Mfr.Part #
D470J29C0GL6UJ5R
Description
CAP CER 47PF 500V C0G/NP0 RADIAL
Tolerance :
±5%
Published :
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
47pF
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Size / Dimension :
0.295Dia 7.50mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Formed Leads - Kinked
Radiation Hardening :
No
Datasheets
D470J29C0GL6UJ5R
Vishay D470J29C0GL6UJ5R
D 47pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.295Dia 7.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc
D470J29C0GL6UJ5R Overview
A program's size/dimension is 0.295Dia 7.50mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.Lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 5.0038mm.
D470J29C0GL6UJ5R Features
a size/dimension of 0.295Dia 7.50mm