D470G29C0GL63J5R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
D470G29C0GL63J5R
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 47PF 500V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Width :
4mm
Termination :
Radial
Capacitance :
47pF
Size / Dimension :
0.295Dia 7.50mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Length :
7.5mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Package / Case :
Radial, Disc
Packaging :
Bulk
Terminal Shape :
Wire
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Published :
ECCN Code :
EAR99
Lead Pitch :
5.0038mm
Mount :
Through Hole
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Dielectric :
C0G
Mounting Type :
Through Hole
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Number of Terminations :
2
Size Code :
HTS Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Lead/Base Style :
Kinked
Height :
11.5mm
Pbfree Code :
yes
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V