D151J33C0GH63L6
Mfr.Part #
D151J33C0GH63L6
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 150PF 100V NP0 RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Size / Dimension :
0.348Dia 8.83mm
Series :
D
Lead Pitch :
6.35mm
Capacitance :
150pF
Lead Free :
Contains Lead
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Style :
Straight
Voltage - Rated DC :
100V
Mount :
Through Hole
Package / Case :
Radial, Disc
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Through Hole
Lead Spacing :
0.250 6.35mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Diameter :
10mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
D151J33C0GH63L6
Vishay D151J33C0GH63L6
D 150pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.348Dia 8.83mm -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc
D151J33C0GH63L6 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.348Dia 8.83mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 100V.The lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 6.35mm.
D151J33C0GH63L6 Features
a size/dimension of 0.348Dia 8.83mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V