D151G33U2JH65L2R
Mfr.Part #
D151G33U2JH65L2R
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 150PF 100V U2J RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.335Dia 8.50mm
Package / Case :
Radial, Disc
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated :
100V
Published :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Style :
Straight
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
150pF
Mounting Type :
Through Hole
Factory Lead Time :
10 Weeks
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
U2J
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
D
Datasheets
D151G33U2JH65L2R
Vishay D151G33U2JH65L2R
D 150pF 100V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.335Dia 8.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc
D151G33U2JH65L2R Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.335Dia 8.50mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is U2J.
D151G33U2JH65L2R Features
a size/dimension of 0.335Dia 8.50mm