D103F621JO3
Mfr.Part #
D103F621JO3
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Package / Case
Radial
Description
CAP MICA 620PF 5% 300V RADIAL
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Product Category :
Mica and PTFE Capacitors
Lead Pitch :
3.6068mm
Size / Dimension :
0.390Lx0.220W 9.90mmx5.60mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Feature :
GENERAL PURPOSE
Width :
5.6mm
Published :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
300V
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.382 9.70mm
Capacitance :
620pF
Size Code :
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
14 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
ECCN Code :
EAR99
Dielectric Material :
Mica
Length :
9.9mm
Series :
D10
Voltage - Rated DC :
1kV
Reach Compliance Code :
Unknown
Mounting Type :
Through Hole
Lead Spacing :
0.142 3.60mm
Package / Case :
Radial
Mount :
Through Hole
HTS Code :
Terminal Shape :
Wire
Packing Method :
TR
Number of Terminations :
2
Terminal Pitch :
3.6mm
Datasheets
D103F621JO3
Cornell Dubilier Electronics D103F621JO3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL