D02-22-26P-PKG100
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
D02-22-26P-PKG100
Manufacturer
JAE Electronics
Description
CONN PIN 26-28AWG GOLD CRIMP
Manufacturer :
JAE Electronics
Product Category :
Multi Purpose
Current Rating :
3A
Wire Gauge (Max) :
26 AWG
Published :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Wire Gauge :
26-28 AWG
Packaging :
Bulk
Contact Termination :
Crimp
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
CABLE
Series :
D02
Contact Gender :
Male
Lead Free :
Lead Free
Contact Finish Thickness :
3.94μin 0.10μm
Contact Material :
COPPER ALLOY
Factory Lead Time :
14 Weeks
Contact Finish :
Gold
Type :
Stamped
Wire Gauge (Min) :
28 AWG