CTTSMD2120F-471K
Mfr.Part #
CTTSMD2120F-471K
Series :
CTTSMD2120F
DC Resistance (DCR) :
119mOhm Max
Current - Saturation (Isat) :
3.57A
Inductance :
470 µH
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
1.201 L x 1.098 W (30.50mm x 27.90mm)
Height - Seated (Max) :
0.850 (21.59mm)
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Datasheets
CTTSMD2120F-471K
Central Technologies CTTSMD2120F-471K
CTTSMD2120F-471K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD