CTTSMD2110F-3R3M
Mfr.Part #
CTTSMD2110F-3R3M
Current - Saturation (Isat) :
33.4A
Height - Seated (Max) :
0.570 (14.48mm)
Size / Dimension :
1.201 L x 1.098 W (30.50mm x 27.90mm)
Inductance :
3.3 µH
Series :
CTTSMD2110F
DC Resistance (DCR) :
4mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Datasheets
CTTSMD2110F-3R3M
Central Technologies CTTSMD2110F-3R3M
CTTSMD2110F-3R3M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD