CTSPI2D10F-1R2M
Mfr.Part #
CTSPI2D10F-1R2M
Package / Case
Nonstandard
Description
SMD SHIELDED POWER INDUCTOR
Stock
5
In Stock :
5
Height - Seated (Max) :
0.041" (1.05mm)
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Current Rating (Amps) :
1.5 A
DC Resistance (DCR) :
78mOhm
Package / Case :
Nonstandard
Current - Saturation (Isat) :
1A
Type :
Series :
CTSPI2D10F
Size / Dimension :
0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Inductance :
1.2 µH
Q @ Freq :
Datasheets
CTSPI2D10F-1R2M
Central Technologies CTSPI2D10F-1R2M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD