CTS4F-R82K
Mfr.Part #
CTS4F-R82K
Description
0.82UH XIALSHIELDED INDUCTOR
DC Resistance (DCR) :
450mOhm Max
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.160 Dia x 0.449 L (4.06mm x 11.40mm)
Current - Saturation (Isat) :
725mA
Inductance Frequency - Test :
25 MHz
Current Rating (Amps) :
725 mA
Q @ Freq :
41 @ 25MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Inductance :
820 nH
Frequency - Self Resonant :
200MHz
Datasheets
CTS4F-R82K
Central Technologies CTS4F-R82K
CTS4F-R82K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD