CTMLP100805F-3R3M
Mfr.Part #
CTMLP100805F-3R3M
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Description
3.3UH SMD MULTIL POWER INDUCTOR
Stock
100
In Stock :
100
Series :
CTMLP100805F
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current - Saturation (Isat) :
500mA
Mounting Type :
Surface Mount
HTS Code :
Shielded
Reach Compliance Code :
Compliant
Inductance :
3.3 µH
Current Rating (Amps) :
1.1 A
Supplier Device Package :
1008
Q @ Freq :
ECCN Code :
EAR99
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) :
120mOhm
Inductance Frequency - Test :
3 MHz
Tolerance :
±20%
Datasheets
CTMLP100805F-3R3M
Central Technologies CTMLP100805F-3R3M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD