CTMLP100805F-2R2M
Mfr.Part #
CTMLP100805F-2R2M
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Description
2.2UH SMD MULTIL POWER INDUCTOR
Stock
100
In Stock :
100
Supplier Device Package :
1008
Current Rating (Amps) :
1.2 A
Reach Compliance Code :
Compliant
Inductance :
2.2 µH
Current - Saturation (Isat) :
700mA
Features :
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Type :
Multilayer
Series :
CTMLP100805F
DC Resistance (DCR) :
100MOhm
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Inductance Frequency - Test :
3 MHz
Material - Core :
Ferrite
ECCN Code :
EAR99
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
HTS Code :
Shielding :
Shielded
Datasheets
CTMLP100805F-2R2M
Central Technologies CTMLP100805F-2R2M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD