CTMLP100804BF-4R7N
Mfr.Part #
CTMLP100804BF-4R7N
Description
4.7UH SMD MULTIL POWER INDUCTOR
Inductance :
4.7 µH
Tolerance :
±30%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps) :
1.1 A
Size / Dimension :
0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)
Series :
CTMLP100804BF
Current - Saturation (Isat) :
300mA
Inductance Frequency - Test :
3 MHz
DC Resistance (DCR) :
110mOhm
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Ferrite
Central Technologies CTMLP100804BF-4R7N
CTMLP100804BF-4R7N datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD