CTMLP100804BF-3R3N
Mfr.Part #
CTMLP100804BF-3R3N
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Description
3.3UH SMD MULTIL POWER INDUCTOR
Series :
CTMLP100804BF
Current Rating (Amps) :
1.2 A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ferrite
RoHS :
yes
Inductance :
3.3 µH
Inductance Frequency - Test :
3 MHz
Current - Saturation (Isat) :
400mA
DC Resistance (DCR) :
100MOhm
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Size / Dimension :
0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)
Tolerance :
±30%
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant :
Central Technologies CTMLP100804BF-3R3N
CTMLP100804BF-3R3N datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD