CTMLP080504CF-R47N
Mfr.Part #
CTMLP080504CF-R47N
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
0.47UH SMD MULTIL POWER INDUCTOR
Inductance Frequency - Test :
3 MHz
Absolute Pull Range (APR) :
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency - Self Resonant :
Base Resonator :
Crystal
Material - Core :
Ferrite
Voltage - Supply :
1.8V ~ 3.3V
Package :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Disable) (Max) :
1.1µA
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Current - Saturation (Isat) :
1.6A
Current - Supply (Max) :
6.8mA (Typ)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) :
0.055 (1.40mm)
Current Rating (Amps) :
2.2 A
Type :
XO (Standard)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%
DC Resistance (DCR) :
60mOhm
Base Product Number :
SG-8101
Function :
Standby (Power Down)
Spread Spectrum Bandwidth :
Inductance :
470 nH
Output :
CMOS
Features :
Frequency :
36.1893 MHz
Ratings :
Frequency Stability :
±15ppm
Series :
SG-8101
Central Technologies CTMLP080504CF-R47N
CTMLP080504CF-R47N datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD