CTMLP080504BF-4R7M
Mfr.Part #
CTMLP080504BF-4R7M
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
4.7UH SMD MULTIL POWER INDUCTOR
Stock
20
In Stock :
20
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ratings :
Tolerance :
±20%
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Current Rating (Amps) :
800 mA
Supplier Device Package :
0805
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance Frequency - Test :
3 MHz
Series :
CTMLP080504BF
Inductance :
4.7 µH
Current - Saturation (Isat) :
200mA
DC Resistance (DCR) :
230mOhm
Central Technologies CTMLP080504BF-4R7M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD