CTMLP080504AF-4R7M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CTMLP080504AF-4R7M
Manufacturer
Central Technologies
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
4.7UH SMD MULTIL POWER INDUCTOR
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Fixed Inductors
Series :
CTMLP080504AF
DC Resistance (DCR) :
350mOhm
Type :
Multilayer
Current - Saturation (Isat) :
Inductance :
4.7 µH
Mounting Type :
Surface Mount
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Current Rating (Amps) :
600 mA
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant :
Shielding :
Shielded
Ratings :
Q @ Freq :
Tolerance :
±20%
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Material - Core :
Ferrite
Supplier Device Package :
Features :
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Central Technologies CTMLP080504AF-4R7M
CTMLP080504AF-4R7M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD