CTMLP080502F-4R7M
Mfr.Part #
CTMLP080502F-4R7M
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
4.7UH SMD MULTIL POWER INDUCTOR
Height - Seated (Max) :
0.022 (0.55mm)
DC Resistance (DCR) :
500MOhm
Series :
CTMLP080502F
Frequency - Self Resonant :
Current - Saturation (Isat) :
100mA
Inductance Frequency - Test :
3 MHz
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Inductance :
4.7 µH
Tolerance :
±20%
Current Rating (Amps) :
700 mA
Datasheets
CTMLP080502F-4R7M
Central Technologies CTMLP080502F-4R7M
CTMLP080502F-4R7M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD