CTML1206F-3R9M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CTML1206F-3R9M
Manufacturer
Central Technologies
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
3.9UH FER MULTIL SHLD INDUCTOR
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Fixed Inductors
Type :
Multilayer
Material - Core :
Ferrite
Q @ Freq :
45 @ 10MHz
Inductance :
3.9 µH
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating (Amps) :
50 mA
Product Status :
Active
Inductance Frequency - Test :
10 MHz
Current - Saturation (Isat) :
Features :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant :
38MHz
Height - Seated (Max) :
0.051 (1.30mm)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Series :
CTML1206F
Shielding :
Shielded
DC Resistance (DCR) :
800mOhm Max
Ratings :
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
Package :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
CTML1206F-3R9M
Central Technologies CTML1206F-3R9M
CTML1206F-3R9M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD