CTML0805F-R082K
Mfr.Part #
CTML0805F-R082K
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
SMD FERRITE CORE MULTIL INDUCTOR
Stock
15
In Stock :
15
Series :
CTML0805F
Type :
Multilayer
Tolerance :
±10%
Supplier Device Package :
0805
Package :
Bulk
Current Rating (Amps) :
300 mA
Inductance Frequency - Test :
50 MHz
Inductance :
82 nH
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Height - Seated (Max) :
0.043" (1.10mm)
Frequency - Self Resonant :
255MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ratings :
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
Q @ Freq :
15 @ 50MHz
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Datasheets
CTML0805F-R082K
Central Technologies CTML0805F-R082K
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD