CTML0603F-330M
Mfr.Part #
CTML0603F-330M
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
33 FER MULTIL SHLD INDUCTOR
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Series :
CTML0603F
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Inductance :
33 µH
Features :
DC Resistance (DCR) :
2.9Ohm Max
Size / Dimension :
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Current Rating (Amps) :
1 mA
Frequency - Self Resonant :
9MHz
Datasheets
CTML0603F-330M
Central Technologies CTML0603F-330M
CTML0603F-330M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD