CTM4F-332J
Mfr.Part #
CTM4F-332J
Description
AXIAL LEADED MOLDED INDUCTOR
Stock
10
In Stock :
10
DC Resistance (DCR) :
38Ohm Max
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test :
250 kHz
Series :
CTM4F
Current - Saturation (Isat) :
58mA
Size / Dimension :
0.220" Dia x 0.560" L (5.59mm x 14.22mm)
Inductance :
3.3 mH
Datasheets
CTM4F-332J
Central Technologies CTM4F-332J
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD