CTM4F-302K
Mfr.Part #
CTM4F-302K
Type :
Molded
Mounting Type :
Through Hole
Inductance :
3 mH
DC Resistance (DCR) :
35Ohm Max
Current - Saturation (Isat) :
61mA
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Tolerance :
±10%
Package / Case :
Package :
Bulk
Series :
Base Product Number :
Size / Dimension :
0.220 Dia x 0.560 L (5.59mm x 14.22mm)
Inductance Frequency - Test :
250 kHz
Datasheets
CTM4F-302K
Central Technologies CTM4F-302K
CTM4F-302K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD