CTH8VF-331K
Mfr.Part #
CTH8VF-331K
Description
330UH AXIAL PWR LINE INDUCTOR
Stock
3
In Stock :
3
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
DC Resistance :
0.21 Ω
Current Rating (Amps) :
1.6 A
Q @ Freq :
Inductance-Nom (L) :
330 µH
Series :
CTH8VF
DC Resistance (DCR) :
210mOhm Max
Test Frequency :
0.001 MHz
Ratings :
Type :
Wirewound
Current - Saturation (Isat) :
1.5A
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Frequency - Self Resonant :
2MHz
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.449" Dia x 0.898" L (11.40mm x 22.80mm)
Inductance :
330 µH
Datasheets
CTH8VF-331K
Central Technologies CTH8VF-331K
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD