CTDS5022PF-334
Mfr.Part #
CTDS5022PF-334
Package / Case
Nonstandard
Description
330UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Stock
255
In Stock :
255
Current - Saturation (Isat) :
1.1A
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Package :
Tape and Reel (TR)
Case/Size Code :
5022
Packing Method :
TR
Tolerance :
±20%
Package Length :
12.7 mm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package Width :
5.588 mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
HTS Code :
JESD-609 Code :
e3
Number of Functions :
1
DC Resistance :
0.78 Ω
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Shielded :
yes
Height - Seated (Max) :
0.300" (7.62mm)
Type :
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Inductance-Nom (L) :
330 µH
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Pbfree Code :
yes
Ratings :
Reach Compliance Code :
Compliant
Construction :
Shielded
Frequency - Self Resonant :
3MHz
Number of Terminals :
2
Supplier Device Package :
Rated Current-Max :
1.1 A
Size / Dimension :
0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm)
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Q @ Freq :
50 @ 100kHz
Active
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Current Rating (Amps) :
860 mA
Shielding :
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Package / Case :
Nonstandard
DC Resistance (DCR) :
780mOhm Max
Inductance :
330 µH
Series :
CTDS5022F
Mounting Type :
Surface Mount
Test Frequency :
0.1 MHz
Datasheets
CTDS5022PF-334
Central Technologies CTDS5022PF-334
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD