CTDRQ127F-330M
Mfr.Part #
CTDRQ127F-330M
Package / Case
Nonstandard, 4 Lead
Description
33UH SMD DUAL INDUCTR/TRANSFRMR
Product Category :
Arrays, Signal Transformers
Size / Dimension :
0.492 L x 0.492 W (12.50mm x 12.50mm)
Inductance - Connected In Series :
135.7 µH
DC Resistance (DCR) - Series :
265mOhm Max
Height :
0.315 (8.00mm)
Current Saturation - Parallel :
6.22 A
Shielding :
Shielded
Current Saturation - Series :
3.11 A
Series :
CTDRQ127F
Package / Case :
Nonstandard, 4 Lead
Tolerance :
±20%
Inductance - Connected In Parallel :
33 µH
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Coils :
2
DC Resistance (DCR) - Parallel :
66.4mOhm Max
Package :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Ratings :
Current Rating - Series :
1.61 A
Current Rating - Parallel :
3.23 A
Datasheets
CTDRQ127F-330M
Central Technologies CTDRQ127F-330M
Catalog related products
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10.3UH SMD
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 16.09UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.422UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD