CT636CYF-181M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CT636CYF-181M
Manufacturer
Central Technologies
Description
SMD SHIELDED POWER INDUCTOR
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Fixed Inductors
Package :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Rittal
Tolerance :
±20%
Material :
Stainless Steel
DC Resistance (DCR) :
1.25Ohm
Operating Temperature :
-30°C ~ 100°C
Product Status :
Active
Inductance :
180 µH
Series :
ct636cyf
Accessory Type :
Door Stainless steel
Datasheets
CT636CYF-181M
Central Technologies CT636CYF-181M
CT636CYF-181M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD