CT1210LSCF-680J
Mfr.Part #
CT1210LSCF-680J
Frequency - Self Resonant :
9MHz
DC Resistance :
2.8 Ω
Rated Current-Max :
0.189 A
Special Feature :
Q MEASURED AT 2.52MHZ
Quality Factor-Min (at L-nom) :
15
Test Frequency :
2.52 MHz
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Tolerance :
5%
Inductance-Nom (L) :
68 µH
DC Resistance (DCR) :
2.8Ohm
Inductance :
68 µH
Datasheets
CT1210LSCF-680J
Central Technologies CT1210LSCF-680J
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD