CT1210LSCF-2R7J
Mfr.Part #
CT1210LSCF-2R7J
Tolerance :
±5%
DC Resistance (DCR) :
150mOhm
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Frequency - Self Resonant :
62MHz
Inductance :
2.7 µH
Datasheets
CT1210LSCF-2R7J
Central Technologies CT1210LSCF-2R7J
CT1210LSCF-2R7J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD