CT1210LSCF-151K
Mfr.Part #
CT1210LSCF-151K
Frequency - Self Resonant :
5MHz
DC Resistance :
6.1 Ω
Test Frequency :
0.796 MHz
Special Feature :
Q MEASURED AT 0.796MHZ
Inductance-Nom (L) :
150 µH
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Rated Current-Max :
0.12 A
Inductance :
150 µH
DC Resistance (DCR) :
6.1Ohm
Tolerance :
10%
Quality Factor-Min (at L-nom) :
15
Datasheets
CT1210LSCF-151K
Central Technologies CT1210LSCF-151K
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD